Realizuję pomysły

Żyjemy w kraju, który posiada piękny język zarówno w piśmie jak i w mowie. Jakże trudno nam wypowiadać się, korzystając z bogactwa słów naszego języka. Mamy ambicje, żeby mówić płynnie, pięknie i interesująco. Mowa nie tylko faworyzuje nas w towarzystwie, ale także w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Dlatego podjąłem się organizacji klubu Toastmasters w Wodzisławiu Śląskim. Co tydzień osoby zainteresowane spotykają się, żeby szlifować swoją mowę w słowie i gestykulacji ciała. Spotkania odbywają się dla wszystkich, bez względu na wiek. Oczywiście najbardziej zależy nam na młodych ludziach. Jestem świadomy że to obecni nastolatkowie będą za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat grupą dbającą o nas więc my już teraz musimy zadbać o nich.

Misją Klubów jest stworzenie środowiska do nauki w pozytywnej atmosferze wzajemnego wsparcia, w której każdy członek ma możliwość rozwijania sztuki komunikowania się, publicznego przemawiania i umiejętności przywódczych, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.

Dzięki długiej historii organizacji Toastmasters (powstała w 1924 roku) oferujemy kompletny system edukacyjny, o zweryfikowanej przez całe dziesięciolecia i setki tysięcy osób, skuteczności. Działając na całym świecie w przeróżnych kulturach i warunkach społecznych stworzyliśmy uniwersalny sposób nauki. Niezależnie od tego ile masz lat, jaki reprezentujesz zawód, czym się pasjonujesz, co planujesz osiągnąć w przyszłości, Twoją najważniejszą kompetencją jest i będzie dobra komunikacja i przywództwo.

Każdy z naszych członków był kiedyś gościem. Tak jak Ty teraz, zastanawiał się czy przyjść, zobaczyć na własne oczy, usłyszeć na własne uszy i poczuć całym sobą, co oferuje Toastmasters. Każdy z naszych członków podjął rękawicę rzuconą przez wymagające przecież życie i przyszedł. I został. Veni, vidi, vici!

Zapraszamy więc na nasze spotkania. Jako gość nie ponosisz żadnych zobowiązań. Wymagamy jedynie otwartego umysłu (bo jest jak spadochron, pracuje tylko, gdy jest otwarty). Sam przekonasz się czy odniesiesz korzyści o jakich najczęściej mówią nasi członkowie:

  • nauczenie się efektywnej komunikacji, co przekłada się na lepsze relacje z rodziną, przyjaciółmi, klientami;
  • opanowanie umiejętności przywódczych, które pomagają w zarządzaniu sobą w czasie, budowaniu zespołów, osiąganiu ambitnych celów;
  • przyswojenie zasad networkingu, które przekładają się na przełamanie swojej nieśmiałości, komfortowe wyjście ze strefy komfortu;
  • szlifowanie języka, zarówno piękna języka ojczystego (gramatyczna poprawność) jak i praktykowania języka obcego (są Kluby anglojęzyczne, niemieckojęzyczne itd.)

Copywriting: Leszek Buczak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *